Botox – skuteczny zabieg na zmarszczki

kobietaOGÓLNIE O BOTOXIE
Botox jest w pełni bezpiecznym i skutecznym a dzięki temu najpopularniejszym zabiegiem przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoxu polega na wstrzyknięciu niedużej dawki toksyny botulinowej do kilku miejsc na twarzy (miejsca te wcześniej wybiera lekarz przeprowadzający zabieg). Preparat ten działa jedynie w miejscu podania i skutecznie likwiduje problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

CZYM JEST TOKSYNA BOTULINOWA
Toksyna botulinowa, popularnie zwana jadem kiełbasianym, jest bardzo silną toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Toksyna ta powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki na jakiś czas znikają. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny, która rozwija się w specjalnych laboratoryjnych warunkach z wyizolowanych szczepów bakterii. Preparat ten jest pakowany próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach.

WSKAZANIA
Zabieg botoxu jest wskazany dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek. Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu zmarszczek wokół oczu (kurzych łapek), zmarszczek między brwiami czy też poziomych linii na czole. Preparat ten jest również stosowany w celu wygładzenia zmarszczek wokół szyi i na brodzie.

PRZEBIEG ZABIEGU I WSKAZÓWKI PO ZABIEGU
Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego jad kiełbasiany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cieniutką igłę. Preparat wstrzykuje się w kilka wcześniej oznaczonych miejsc na twarzy. Zabieg trwa około 15-20 minut i jest praktycznie bezbolesny (nie wymaga nawet znieczulenia). Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach, a ostateczny efekt leczenia może być widoczny dopiero po 10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio ok 5-6 miesięcy.

1 Komentarz

  1. Ula | | Odpowiedz

    Botoks jak narazie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wygładzenie zmarszczek, jest też coraz tańszy więc polecam go wszystkim osobom starszym które chcą zminimalizować skutki starzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *