Depilacja laserowa

nogiAtrakcyjny wygląd to obecnie jeden z głównych celów do którego dążymy. Bardzo często wiąże się to jednak z różnego rodzaju zabiegami, które hamują procesy starzenia oraz czynią nasze ciało bardziej atrakcyjnym. Coraz powszechniejsze staje się też korzystanie z zabiegów upiększających przez mężczyzn, co jeszcze kilka lat temu mogło zaskakiwać, jednak teraz staje się już normą.

Jednym z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn jest depilacja laserowa (inaczej epilacja). Zabieg ten umożliwia skuteczne usunięcie włosków wraz z mieszkiem ze wszystkich części ciała. Należy jednak zaznaczyć, iż aby osiągnąć zamierzony efekt (trwałe usuniecie owłosienia), należy zabieg ten powtarzać w odstępach kilkutygodniowych minimum 4-5 razy.

Zabieg depilacji w profesjonalnych salonach kosmetycznych odbywa się za pomocą lasera (coraz częściej wykorzystuje się specjalne głowice wykorzystujące połączenie dwóch technologii – impulsów świetlnych oraz fal radiowych). Depilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym nawet w tak delikatnych miejscach jak twarz i okolice bikini

Przed zabiegiem depilacji zaleca się nie wykonywać depilacji woskiem czy depilatorem (około miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z tego typu depilacji), nie opalać się, nie przyjmować leków i ziół fotouczulających (np. dziurawiec, nagietek). Bezpośrednio przed samym zabiegiem skóra powinna być umyta, bez makijażu. Włosy golimy na dzień przed zabiegiem.

Po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi i nie zażywać leków i ziół fotouczulających.

Wielką zaletą depilacji laserowej jest brak dyskomfortu oraz bólu, który wiąże się z wykonywaniem tego zabiegu w sposób tradycyjny. Starsze metody polegały bowiem na usuwaniu włosów za pomocą depilatorów, golarek, oraz tak popularnego do tej pory wosku. Związane to było przede wszystkim, z tym, iż salony kosmetycznie nie posiadały nowoczesnych urządzeń kosmetycznych takich jak lasery, które umożliwiają przeprowadzenie tego zabiegu. Nowatorskie rozwiązania, takie jak na przykład depilacja laserowa prowadzą do tego, iż klient czuje się bardziej komfortowo w trakcie przeprowadzania czynności, a co za tym idzie jego samopoczucie jest o wiele lepsze. Rozwiązanie to polecane jest przede wszystkim osobom, który zależy na jak najdłuższym utrzymaniu ciała bez włosów. Depilacja laserowa jest bardzo efektywnym rodzajem depilacji, gdyż lasery używane podczas tego zabiegu zapewniają bardzo dokładne dotarcie do wszystkich miejsc ciała.

2 komentarze

  1. Monika | | Odpowiedz

    Polecam ten rodzaj depilacji. Po depilacji laserowej możemy dłużej cieszyć się brakiem włosków na naszym ciele.

  2. Martusia | | Odpowiedz

    Też mogę polecić ten rodzaj zabiegu. Usuwa na długi czas wszelkie zbędne owłosienie i mamy spokój np z goleniem nóg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *