LIPOFILLING – odmładzanie tłuszczem

zdjęcie kobietyUtrzymanie świeżo wyglądającej i młodej twarzy wolnej od zmarszczek, bruzd oraz przebarwień to marzenie kobiet w każdym wieku. Jednak kremy i kosmetyki nie zawsze przynoszą wyczekiwane efekty, a zabiegi kosmetyczne takie jak botoks, nie są stuprocentowo bezpieczne i naturalne. Jednak medycyna wciąż wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentek i wymyśla nowe oraz skuteczne metody jak najdłuższego zachowania młodego wyglądu twarzy. Lipofilling, zwany inaczej przeszczepem tłuszczu, jest jedną z tych coraz popularniejszych i naturalnych technik.

To całkowicie nowa i rewolucyjna metoda, polegająca na pobraniu tkanki tłuszczowej bogatej w komórki macierzyste od pacjenta. Po podaniu znieczulenia miejscowego tłuszcz czerpie się najczęściej z części ciała takich jak pośladki, uda oraz brzuch. Miejsce skąd zostaje pobrany materiał ustala z pacjentem lekarz na wcześniejszym spotkaniu. Odessana tkanka jest filtrowana, oczyszczana nowoczesną techniką i przygotowywana do podania. Następnie wstrzykuje się ją w odpowiednie miejsca, wymagające wypełnienia lub odmłodzenia. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny. Jest całkowicie bezpieczny i naturalny, nie występuje w nim obawa reakcji alergicznej, uczuleń lub odrzucenia przeszczepionego materiału, gdyż pochodzi on bezpośrednio od pacjenta. Po zabiegu nie pozostają również na skórze blizny.

Jakie efekty daje lipofilling?

Przede wszystkim likwiduje zmarszczki, bruzdy czy nieestetyczne blizny oparzeniowe czy pooperacyjne. To bardzo dobry zabieg w przypadku gdy chcemy naturalnie skorygować twarz, przywrócić jej symetrię i polepszyć kontury. Dzięki niemu można powiększyć usta, wypełnić zapadnięte policzki, pozbyć się cieni pod oczami. Jednak zabieg nie ogranicza się jedynie do twarzy i można go wykonywać na inne partie ciała. Służy do powiększania genitaliów, piersi, polepszenia wyglądu łydek, brzucha czy pośladków. Skóra staje się napięta, jędrna, elastyczna, lepiej nawilżona. Jest również pobudzona do wydajniejszej samoregeneracji. Efekty są widoczne już po kilku dniach, lecz optymalne efekty pojawiają się powoli w okresie kilku miesięcy od wykonania zabiegu. Jednak warto trochę poczekać, gdyż skutki lipofillingu mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat, choć zależy to oczywiście od indywidualnych cech pacjenta. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów warto powtórzyć zabieg parę razy w kilkumiesięcznych odstępach.

Po zabiegu pacjent może wrócić do domu i codziennych czynności. W niektórych przypadkach zaleca się noszenie specjalnego opatrunku uciskowego, unikania nadmiernego wysiłku fizycznego, basenu oraz gorących kąpieli, pryszniców, saun, solarium czy wystawiania partii ciała, na których został przeprowadzony zabieg, na słońce. Zaleca się również powstrzymanie się od spania na poddanych zabiegowi częściach ciała przez kilka dni. Bezpośrednio po zabiegu nie powinny wystąpić żadne niepokojące skutki uboczne, choć mogą pojawić się lekkie obrzęki i zsinienia. Nie powinny się jednak utrzymywać dłużej niż tydzień. Okres rekonwalescencji może trwać od dwóch do czternastu dni, nie więcej.

Lipofilling można połączyć z innymi odmładzającymi zabiegami, takimi jak karboksyterapia, która odżywia i dotlenia komórki tkanki tłuszczowej, poprawiając ich samoregeneracyjne możliwości. Po zabiegu lekarz może zalecić serię masaży na miejsca poddane lipofillingowi. Zabiegu nie zaleca się osobom cierpiącym na słabą krzepliwość krwi, choroby autoimmunologiczne oraz nerek i wątroby, przewlekłe infekcje czy nietolerancję na niektóre leki.

1 Komentarz

  1. Milena | | Odpowiedz

    A jaki koszt takiego zabiegu? Czy ze względu na to pobieranie komórek, koszta nie są zbyt duże?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *