Liposukcja

nogi bez tkanki tłuszczowejKorzystając z możliwości, które oferują nam nowoczesne zabiegi kosmetyczne każdy człowiek może poprawić swój wygląd. Dzięki temu z kolei poprawia się samopoczucie ludzi, którzy uważają, że nie zawsze prezentują się korzystnie.

Jednym z najczęstszych zabiegów,mających poprawić wygląd ciała, któremu poddają się ludzie jest liposukcja. Zabieg liposukcji polega na usunięciu komórek tłuszczowych za pomocą specjalnych urządzeń. Wyróżniamy liposukcję klasyczną, wibracyjną, ultradźwiękową i laserową.

Liposukcja klasyczna zazwyczaj przebiega w taki sposób, iż na ciele wykonywane jest nacięcie. W jego miejsce zaś wprowadzana jest końcówka aparatu ssącego, która pobiera nadmiar tkanki tłuszczowej z ciała danej osoby. Liposukcja ultradźwiękowa (stosowana coraz częściej w gabinetach kosmetycznych) polega na rozbiciu komórek tłuszczowych, przekształceniu je w emulsje a następnie wydaleniu ich z organizmu poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy.

Liposukcja jako zabieg jest przez ludzi bardzo często uważana za doskonałą technikę, która ma na celu doprowadzenie do szybkiego odchudzania i pozbywania się dodatkowych kilogramów. Tymczasem w rzeczywistości jest to zabieg, który cechuje się całkowicie innym rezultatem. Głównym celem jest mianowicie to, aby doskonale wymodelować sylwetkę.

Liposukcja jest obecnie jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów także w Polsce. Związane jest to z tym, iż każdy z nas coraz jest coraz bardziej świadomy tego, co może stać się z ciałem człowieka w przypadku nie przestrzegania odpowiednich standardów żywieniowych. Nadwaga jest wręcz uważana za jedną z chorób cywilizacyjnych, co tylko potwierdza tezę, iż nawyki żywieniowe większości ludzi nie są odpowiednie.

ZALETY LIPOSUKCJI
– znaczna redukcja tkanki tłuszczowej,
– krótki i bezbolesny zabieg,
– zabieg liposukcji nie powoduje uszkodzeń innych tkanek,
– liposukcja nie wymaga rekonwalescencji i nie powoduje nawrotu gromadzenia tkanki tłuszczowej.

1 Komentarz

  1. Edyta | | Odpowiedz

    Poleca liposukcję ultradźwiękową. Naprawdę jest to skuteczny sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *