Makijaż permanentny

Kobiety bardzo dużą uwagę przywiązują do swojego wyglądu. Niejednokrotnie wykonanie perfekcyjnego makijażu zajmuje więcej niż dwie godziny, a ten czas można przecież wykorzystać w dużo przyjemniejszy sposób. By zaoszczędzić nieco czasu, panie coraz częściej decydują się na makijaż permanentny. Jest to rodzaj tatuażu kosmetycznego, który dotyczy tylko oczu, ust i brwi. Jako że słowo „tatuaż” często wywołuje w nas przerażenie od razu zaznaczę, że jest mniej bezbolesny, nie tak trwały i z pewnością mniej inwazyjny niż prawdziwy tatuaż.

Jak powinniśmy przygotować się do zabiegu?

Zazwyczaj nie wymaga to od nas dużego wysiłku. Przez kilka dni musimy zażywać preparat na opryszczkę. Poza tym musimy zdecydować się na konkretny kolor, który bądź, co bądź, może utrzymać się na naszej twarzy nawet dwa lata!

Zalety makijaży permanentnego

Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego jest ukrywanie niedoskonałości twarzy. Może wyregulować kontury brwi lub ust, wyrównać asymetrię, która dotychczas mogła sprawiać nam naprawdę duży problem albo usunąć blizny i odbarwienia na ciele przynajmniej w pewnym stopniu. Nie są to tanie zabiegi, jednak czego się nie robi dla urody?

Wady makijażu permanentnego

Wadą może być fakt, iż zabieg dla niektórych pacjentek jest bolesny. Wszystko zależy od naszej wrażliwości na ból. Inną sprawą jest możliwość zakażenia. Makijaż permanentny opiera się na wielokrotnym nakłuwaniu pewnych miejsc igłą, stąd możliwe są infekcje skórne, dlatego warto wybrać gabinet o dobrej renomie i sprawdzony przez inne panie. Jeśli zdecydujemy się na zabieg, w miejscu, gdzie zachowane są warunki sterylności nie powinno dojść do żadnych komplikacji. Jeszcze jedną wadą są blizny. Gdy wkłucie zostało wykonane zbyt głęboko istnieje możliwość podrażnienia kolejnej warstwy skóry, co może doprowadzić do stanu zapalnego, a przez to do pozostawienia blizn.

1 Komentarz

  1. Michalina | | Odpowiedz

    Jeżeli wybierzemy sprawdzony salon kosmetyczny to myślę że nie ma możliwości aby an naszej skórze pojawiły się jakieś infekcje. Sam zabieg nie jest też wcale bolesny, więc nie ma się czego bać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *