Złuszczanie kwasami

kobietaNasza skóra każdego dnia narażona jest na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, które powodują, że z czasem zauważamy na niej niedoskonałości związane ze starzeniem się skóry, wypryskami, przebarwieniami, śladami po wypryskach itp.

Doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach, przede wszystkim dla cery tłustej, jest zastosowanie zabiegu złuszczania kwasami.

Zabieg ten wykonuje się w gabinecie kosmetycznym przy użyciu tzw. kwasów AHA (m.in. kwasu migdałowego, mlekowego, glikolowego). Najlepiej wykonywać go jesienią lub wczesną wiosną (ze względu na konieczność jak największej ochrony skóry przed słońcem).

Podczas zabiegu

Pacjent podczas złuszczania kwasami może odczuwać lekki ból, szczypanie, czy też pieczenie. Cały zabieg trwa ok. 1 godz. a jego koszt to ok. 70-200zł.

Po zabiegu

W ciągu 24 godzin po wykonaniu złuszczania kwasami nie powinno się wykonywać makijażu. Skórę powinno się nawilżać zgodnie z zaleceniami kosmetyczki (najczęściej kremami ochronnymi z wysokim filtrem UV). Po zabiegu możliwe jest wystąpienie lekkiego zaczerwieniania (jest to normalne po wykonaniu tego typu zabiegu).

Przez 4 tygodnie po zabiegu odradzane jest opalanie się. Przy serii zabiegów nie powinno się korzystać z basenu.

Kiedy osiągniemy pożądany efekt?

Aby osiągnąć pożądany efekt zregenerowanej i czystej skóry zabieg wykonuje się  kilka razy. Ilość powtórzeń uzależniona jest od stanu i rodzaju niedoskonałości; jest ustalana z każdym pacjentem indywidualnie.

Przeciwwskazania do zabiegu złuszczania kwasami

Przeciwwskazaniami do poddania rewitalizacji skóry za pomocą kwasów AHA jest m.in. ciąża, infekcje skórne, chemioterapia, HIV, skłonność do bliznowców, alergia na preparaty używane podczas zabiegu, miesiączka, choroby nerek, wątroby i serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *